To kim jesteśmy obecnie jest sumą zbiorów wszystkich naszych doświadczeń, przygód, wyborów, rozmów, podróży, myśli, które przemknęły przez naszą głowę i tych, które przy sobie zatrzymaliśmy. Naszego „ja” nie buduje telefon, samochód czy komputer, a to co w nas wartościowe to nie droga torebka ani wypasione buty, ponieważ najlepsze rzeczy w życiu jakie nas spotkały to nie są rzeczy materialne.
Nie chcę pisać banałów o promieniach słońca czy bujaniu się na hamaku w wolny dzień, ale zastanów się przez moment jakie wspomnienia wywołują u ciebie gęsią skórkę. Szalona podróż w ciekawe miejce, koncert ukochanego zespołu czy kupno moherowego swetra albo piątej pary szpilek? Do czego wracasz we wspomnieniach, jakie oglądasz wieczorami zdjęcia, co wywołuje w tobie uśmiech? Która część pytania „być czy mieć” jest ci bliższa?
W swoim niedługim życiu doświadczyłam wspaniałych rzeczy i już nie mogę się doczekać, kiedy jako bezzmarszczkowa staruszka (odziedziczyłam świetne geny ;)) będę opowiadała o nich moim wnukom. O podróży przez pustynię, o spontanicznych spotkaniach ze znajomymi w różnych częściach Europy, o grze w kasynie w Las Vegas, o skakaniu ze spadochronem, o lataniu na paralotni, o ZOO w Opolu, koncercie Nine Inch Nails i Parova, melonowych lodach, o meczu Zeptera Śląsk Wrocław… O tych wszystkich fantastycznych rzeczach, które mnie spotkały i ludziach, którch poznałam. I będę ich przekonywała, że zamiast skarbonki na iPada lepiej mieć skarbonkę na podróż przez Bałkany.

najważniejsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>